6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince, satın alınan ürünleri tahrip etmeden, ürünün tekrar satın alınabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren ondört (14) günlük süre içinde neden belirtilerek/belirtmeden iade veya değişim yapabilirsiniz.

Alıcının, 14 gün içinde mağazaya iade talebinde bulunduğu halde iadesi mümkün olmayan durumlar aşağıdaki gibidir:

· Alıcının isteğiyle kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler,

· Alıcı tarafından açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.), basılı ürünler (Kitap, dergi vb.), yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri,

· Son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler,

Bunların dışında ürünü iade edebilmeniz için aşağıda bulunan iade şartlarına uymanız gerekmektedir. Aksi takdirde ürün tarafımızdan kabul edilmeyecektir.

· İade ve değişim süresi ondört (14) gündür.

· İade veya değişim yapılacak ürünün faturası, kutusu, ambalajı varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde iade kabul edilmeyecektir.

· İade veya değişim talebiniz neden belirtilerek Bize Ulaşın sayfamızdan e-posta gönderebilir veya iletişim bölümündeki numaramızı arayarak bize bildirebilirsiniz.

· İade işlemlerinde kargo bedeli üründeki herhangi bir problemden dolayı ise tarafımızca karşılanır. Eğer iade nedeni üründeki herhangi bir problemden kaynaklı değil ise kargo bedeli müşteriye aittir.

· Ürünü adresimize anlaşmalıkargo firması ile gönderirken orijinal kutusu zarar görmeyecek şekilde muhafaza edilmelidir.

· Ürünün orijinal kutusu zarar görmeden ve faturası tarafımıza ulaştığı gün itibariyle geri ödemeniz 7 iş gün içinde kartınıza iade edilecektir. Havale ve kapıda ödeme işlemlerinde ise ürün ve fatura tarafımıza ulaştığı andan itibaren 3 iş günü içerisinde alıcının e-posta ile tarafımıza yazılı olarak gönderdiği hesap numarasına geri ödemesi yapılacaktır.

· İade işlemleri sadece hafta içi (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma) yapılmaktadır.

1. Üye’nin isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, Üye’ye teslim edilmesinin ardından Üye tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, flash disk, oyuncak ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının Üye tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.

2. Kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.

3. Satın aldığınız ürünü, online olarak teslim aldığınız günden itibaren 7 gün içinde alzeyayinlari.com adresine başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.

a) Ürün Bedelinin %15’i + (Ürün Bedeli / Toplam Video Saati) Video Saati / Sayısı kadar ücretin iade ya da iptal işlemi yapılamaz. Kalan tutarın iade ya da iptali yapılarak belirtilen hesaba aktarılır.

b) Satın aldığınız Video ürünü için iade yapılmamaktadır.

c) Kampanyalı dönemde kayıt olunan programlarda iade süreci bulunmamaktadır.

d) İade, Tüketiciden banka hesap bilgileri istenerek, Tüketicinin belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve EFT şeklinde yapılacaktır. ALZE YAYINLARI tüketiciye hizmet bedelinin tamamını banka aracılığıyla tek seferde geri öder. ALZE YAYINLARI tarafından hiçbir surette tüketiciye elden nakit olarak para iadesi yapılmaz.

e) Herhangi bir nedenle sözleşme ilişkisinin sona ermesi durumunda, tüketiciye video hizmeti yanında hediye olarak gönderilen basılı yayın veya kitapların hiç kullanılmamış olması koşulu ile iadesi gerekir. Hediye yayınların tüketici tarafından kullanıldığı durumlarda yayın etiket bedeli düşüldükten sonra ücret iadesi gerçekleştirilir.

SÖZLEŞMENİN FESHİ

İşbu sözleşme üyenin üyeliğini iptal etmesi veya ALZE YAYINLARI tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır. ALZE YAYINLARI üyenin üyelik sözleşmesinin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda üyenin üyeliğini iptal ederek sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir.

YÜRÜRLÜK

Üyenin, üyelik kaydı yapması üyenin üyelik sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri okuduğu ve üyelik sözleşmesinde yer alan maddeleri kabul ettiği anlamına gelir. İşbu Sözleşme üyenin üye olması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlüğe girmiştir.

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

1. Üye, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini Üye’den talep edebilir ve her koşulda Üye’nin borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, Üye, borcun gecikmeli ifasından dolayı ALZE YAYINLARI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

YETKİLİ MAHKEME

1. İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALZE YAYINLARI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda Üye işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.


Last modified: Monday, 21 August 2023, 3:06 PM